Zastosowanie zastrzyku antykoncepcyjnego w 10. dzień po okresie

biore zastrzyk antykoncepcyjny. nie wiedzialam ze trzeba go wziasc do 5 dnia okresu i wzielam 10. to bylo 27 maja. drugi wzielam 11 sierpnia. mam okresy trwajace po 12 do 14 dni. czy jestem zabezpieczona czy moge zajsc w ciaze. czy jak mam taki dlugi okres to moge miec jajeczkowanie w czasie okresu. prosze o szybka odpowiedz. beata

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji występuje niezmniejszona ochrona przed ciążą. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.