Zatrzymanie akcji serca u płodu w 10 tygodniu ciąży

Witam serdecznie. W 10tc (2 dni temu) dowiedziałam się, że serce dziecka nie bije (w 9 tc biło za wolno, płód ma 1,7cm). Nie mam na razie żadnych objawów zwiastujących poronienie, lekarz nie ponagla z łyżeczkowaniem (uważa, że mogę poczekać na poronienie samoistne). Czy odczekanie ponad 3 tygodni (kiedy wrócę do Polski) jest dla mnie bezpieczne? Tu gdzie aktualnie przebywam nie stać mnie na ten zabieg. Czy mogę sama przyspieszyć poronienie samoistne? jeśli jak to jak?? Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie występują objawy niepokojące to postawa wyczekująca jest jedną z opcji. Ostatecznie mógłbym się wypowiedzieć po przeprowadzeniu badania. Nie ma niefarmakologicnzych sposobów przyspieszenia poronienia.