Zatykanie się ucha i zawroty głowy

Z powodu zawrotów głowy lekarz neurolog skierował mnie na RM oraz TK głowy. Badanie RM zasugerowało obecność kostniaka w zatoce klinowej. Z badania TK głowy wynika: mózg i móżdżek bez zmian ogniskowych. Zaniki w obrębie płatów czołowych. Układ komorowy położony centralnie, symetryczny. Przestrzenie płynowe przymózgowe zachowane. Kości pokrywy i podstawy czaszki bez zmian destrukcyjnych. Nie stwierdzono obecności kostniaka w zatoce klinowej. W zatoce klinowej po stronie lewej w łączności z tylną ścianą zatoki pogrubienie błony śluzowej o wym, 12x5x7 mm z powierzchownie zlokalizowanymi drobnymi zwapnieniami jak w przewlekłych zmianach zapalnych.

Nadmienię, że mam 55 lat. Kilka lat temu miałam problem z zatykającym się uchem. Byłam u lekarza laryngologa, który nie znalazłszy przyczyny, skierował mnie do Instytutu w Kajetanach. Przeszłam szereg badań. Jako terapię polecono dmuchanie balonika kilka razy dziennie w celu wyrównania ciśnienia. Po wielu tygodniach stosowania tej terapii, nie było żadnego rezultatu. Ucho ciągle zatykało się. Zwróciłam się do alergologa, przeszłam testy. Biorę leki antyalergiczne. Ucho nie zatyka się. Po kilku latach silne zawroty głowy zaczęły się nagle. Internista zapisał Betaserc, skierował do neurologa. Zawroty ustępują po kilku tygodniach brania Betaserc, po czym znów powracają po ok. 2 miesiącach. Czy (w związku z przytoczonym wynikiem TK) powinnam zgłosić się do laryngologa w momencie, kiedy zażywam Betaserc?

Witam!
Badanie TK wykluczyło kostniaka w zatoce klinowej i wskazało na drobne zwapnienia będące prawdopodobnie skutkiem przewlekłego zapalenia. W związku z tym wynik przeprowadzonych badań należy skonsultować z laryngologiem. Jeśli chodzi o wykryte zaniki w obrębie płatów czołowych to mogą one być związane z wiekiem, nie powinny powodować zawrotów głowy. Wydaje się, że można zgłosić się do laryngologa podczas stosowania Betasercu. Pozdrawiam serdecznie!