Zawroty głowy a ciśnienie tętnicze krwi

Witam! Bardzo często kręci mi się w głowie i robi słabo. Ciśnienie rano mam zawsze wysokie 150/97 145/89 i kiedy mi się kręci w głowie i jest słabo też wysokie, a później normalne albo czasami 90/70. Wszystkie wyniki mam dobre czy należy się przejmować i co dalej robić?

Witam!
Zawroty głowy mogą mieć wiele przyczyn, a opisane wartości ciśnienia nie powinny powodować zawrotów głowy. Jeśli chodzi o ciśnienie to zazwyczaj zawroty głowy mogą być spowodowane niedociśnieniem, ale w Pani przypadku nie występuje ono bezpośrednio w czasie zawrotów. Biorąc pod uwagę najczęstsze przyczyny zawrotów głowy oraz prawidłowe wyniki badań takich jak: morfologia krwi, TSH, glukoza na czczo (hipotetycznie, bo nie wyszczególniła Pani wykonanych badań) wskazana jest konsultacja neurologiczna. Neurolog zbierze dokładny wywiad oraz zbadania Panią neurologicznie, a w przypadku wskazań zleci odpowiednie badania dodatkowe. W przypadku braku przyczyn neurologicznych problem należy skonsultować z laryngologiem. Pozdrawiam serdecznie!