Zbyt duża ilość limfocytów i niedobór neurofitów w badaniu krwi
Postanowiłem sobie zrobić kontrolne badania i wyszło mi, że mam za dużo limfocytów a za mało neurofitów. Strasznie się boję, że to może być białaczka. Generalnie poza przygodą z karkiem nie miałem większych problemów. Kark mnie bolał przez około 2 miesiące po tym jak wróciłem na siłownię po dłuższej przerwie i sforsowałem się przez około 2 miesiące. Tak przynajmniej wydawało mi się, że to przez to. Czasem zaboli mnie kostka czy kolano, ale to odzywają się stare kontuzje i nie są jakieś uporczywe. Bardzo proszę o weryfikację moich badań i odpowiedź, czy jest tutaj ryzyko białaczki? W poniedziałek będę mieć badania RTG klatki piersiowej i USG jamy brzusznej, ale nie mogę aktualnie się na niczym skupić ze strachu. leukocyty 5,3 (n:4-10) erytrocyty 4,9 (n:4,2-6,0) hemoglobina 15,2 (n:14-18) hematokryt 42 (n:40-54) MCV 86 (n:80-99) MCH 31 (n:27-35) MCHC 36 (n:32-37) Płytki krwi 155 (n:140-440) RDW-CV 12,4% (n:11,6-14,8) PDW 14,5 (n:9-17) MPV 11,4 (n:9-13) P-LCR 35,6% (n:13-43) Neutrofile 1,88 (n:2,5-7) L Limofocyty 2,77 (n:1-3,5) Monocyty 0,49 (n:0,2-1) Eozynofile 0,15 (n:0,10-0,50) Bazofile 0 (n: 0-0,1) Neutrofile 35,3% (n:40-70) L Limfocyty 52,1% (n:20-45) H Monocyty 9,2% (n:2-10) Eozynofile 2,8% (n:1-7) Bazofile 0,6% (n:0-2) Rozmaz krwi Gran. segmentowane 36% (n:40-70) L Gran. kwasochłonne 3% (n:1-5) Limfocyty 53% (n:20-45) H Monocyty 8% (n:3-8) 5 dni przed tymi badaniami miałem morfologię bez rozmazu i tam neutrofili było 1,66 więc procentowo limfocytów było troszkę więcej niż teraz.

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie! Wyniki nieznacznie odbiegają od normy. Sytuacja taka może mieć miejsce nie tylko w przebiegu choroby nowotworowej, podobny obraz może wskazywać na infekcję - obecną lub niedawno przebytą. Wyniki wymagają powtórzenia, najlepiej z rozszerzeniem o wskaźniki stanu zapalnego. Konieczne jest również wykonanie badań już zaplanowanych. Jeżeli wyniki będą się powtarzały wskazane będzie wykonanie konsultacji z hematologiem. Pozdrawiam