Zbyt duża ilość limfocytów i niedobór neurofitów w badaniu krwi

Postanowiłem sobie zrobić kontrolne badania i wyszło mi, że mam za dużo limfocytów a za mało neurofitów. Strasznie się boję, że to może być białaczka. Generalnie poza przygodą z karkiem nie miałem większych problemów. Kark mnie bolał przez około 2 miesiące po tym jak wróciłem na siłownię po dłuższej przerwie i sforsowałem się przez około 2 miesiące. Tak przynajmniej wydawało mi się, że to przez to. Czasem zaboli mnie kostka czy kolano, ale to odzywają się stare kontuzje i nie są jakieś uporczywe. Bardzo proszę o weryfikację moich badań i odpowiedź, czy jest tutaj ryzyko białaczki? W poniedziałek będę mieć badania RTG klatki piersiowej i USG jamy brzusznej, ale nie mogę aktualnie się na niczym skupić ze strachu. leukocyty 5,3 (n:4-10) erytrocyty 4,9 (n:4,2-6,0) hemoglobina 15,2 (n:14-18) hematokryt 42 (n:40-54) MCV 86 (n:80-99) MCH 31 (n:27-35) MCHC 36 (n:32-37) Płytki krwi 155 (n:140-440) RDW-CV 12,4% (n:11,6-14,8) PDW 14,5 (n:9-17) MPV 11,4 (n:9-13) P-LCR 35,6% (n:13-43) Neutrofile 1,88 (n:2,5-7) L Limofocyty 2,77 (n:1-3,5) Monocyty 0,49 (n:0,2-1) Eozynofile 0,15 (n:0,10-0,50) Bazofile 0 (n: 0-0,1) Neutrofile 35,3% (n:40-70) L Limfocyty 52,1% (n:20-45) H Monocyty 9,2% (n:2-10) Eozynofile 2,8% (n:1-7) Bazofile 0,6% (n:0-2) Rozmaz krwi Gran. segmentowane 36% (n:40-70) L Gran. kwasochłonne 3% (n:1-5) Limfocyty 53% (n:20-45) H Monocyty 8% (n:3-8) 5 dni przed tymi badaniami miałem morfologię bez rozmazu i tam neutrofili było 1,66 więc procentowo limfocytów było troszkę więcej niż teraz.

Witam serdecznie! Wyniki nieznacznie odbiegają od normy. Sytuacja taka może mieć miejsce nie tylko w przebiegu choroby nowotworowej, podobny obraz może wskazywać na infekcję - obecną lub niedawno przebytą. Wyniki wymagają powtórzenia, najlepiej z rozszerzeniem o wskaźniki stanu zapalnego. Konieczne jest również wykonanie badań już zaplanowanych. Jeżeli wyniki będą się powtarzały wskazane będzie wykonanie konsultacji z hematologiem. Pozdrawiam