Zdrętwienie języka po narkozie

Witam, mam pytanie wczoraj miałam usuwanie polipów endometrialnych przy narkozie ogólnej.Od wczoraj po wybudzeniu z narkozy mam cześć języka odretwialą i cały jezyk obolały spuchniety z guzkami jestem zestresowana i nie wiem ile czasu bedzie trwał ten stan, nie mieszkam w Polsce i nigdy nic takiego podobnego nie doświadczyłam . Prosze o szybka odpowiedz. Małgorzata

Witam!
Jeżeli była pani intubowana do tego zabiegu bądź była wkładana rurka Guedela do udrożnienia górnych dróg oddechowych to można to wytłumaczyć manipulacjami w obrębie tych dróg. Jeżeli tak to niedługo to minie. Jeżeli nic nie było robione to powiem szczerze nie powinno być to łączone ze znieczuleniem. Natomiast zalecałbym spokojne podejście do tego tematu i obserwację 2-3 dniową zanim pójdzie pani do specjalisty - proponuję laryngologa.
Pozdrawiam.