Zespół policyctycznych janików a planowanie ciąży

mam zepół policystycznych jajników..biorę w tej chwili luteine na wywołanie miesiączki ponieważ spóznia mi się już 2 tyg.czy możliwe jest zajście w ciąże przy tym schorzeniu

Lek. Bianka Małczuk

Witam. W przypadku zespołu policystycznych jajników zajście w ciąże może być trudniejsze - ze względu na występowanie cykli bezowulacyjnych - ale jest jak najbardziej możliwe. Może się zdarzyć jednak, że będzie konieczne przyjmowanie leków na wywołanie owulacji. Leki charakteryzują się wysoką skutecznością. Zachęcam do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/zespol-policystycznych-jajnikow-pcos Zalecam również konsultację u lekarza ginekologa, który udzieli Pani wszelkich niezbędnych informacji. Pozdrawiam.