Zgięcie kciuka u 1,5 rocznego dziecka

moja 1,5 roczna corka ma ciagle zgiety kciuk pod katem 45st, chirurg orzekl ze prawdopodobnie to trzaskajacy kciuk ale kazal za miesiac skonsultowac z chirurgiem reki,ktory podejmie decyzje o zabiegu,tymczasem mam jej go na sile prostowac,ale ona az sie trzesie i krzyczy z bolu i poki znow nie zegnie nie moze ta raczka funkcjonowac.czy mimo takiego bolu musze to robic?,czy sa moze jakies masci dla tak malych dzieci przeciwbolowe i czy nie ma innej drogi leczenia niz operacja w narkozie.?

Aleksander Ropielewski

Z opisu wynika, że leczenie zachowawcze nie przyniesie efektu w tej fazie zaawansowania. Nie ma sensu na siłę wykonywać bolesnego ruchu ponieważ nasila to jedynie stan zapalny i powoduje nasilenie objawów. Należy stosować leki przeciwzapalne, schłądzanie i maści przeciwzapalne.