Zielona kupa u pięciomiesięcznego dziecka

Witam! Mój 5-miesięczny syn jest na mleku Bebilon Pepti 1 odkąd skończył miesiąc (po którym robi zielone kupki), nasza pani doktor stwierdziła, że skoro robi na zielono, to ma coś z jelitami i musimy udać się do poradni gastroenterologicznej po opinię, czy nadal ma być na tym mleku, czy nie. Terminy do takiej poradni są bardzo odległe, więc poszłam z synem prywatnie i pani gastroenterolog stwierdziła, że ma być na Bebilonie jeszcze przez 6 miesięcy. Wypisała opinie do naszej pani pediatry, a nasza pani doktor stwierdziła, że nie przyjmie tego oświadczenia, bo to jest z gabinetu prywatnego i wypisała receptę na to mleko na 100%. Nie stać mnie, żeby wykupić to mleko na 100%, więc moje pytanie brzmi, czy nasza pani doktor postąpiła słusznie, wypisując taką receptę i czy faktyczne mój syn ma coś z jelitami, skoro robi zielone kupki? (Dodam, że wyniki krwi i moczu ma dobre.)

Witam!
Zielone stolce u niemowląt mogą mieć wiele przyczyn. Może istnieć w związku z zaburzeniami flory jelitowej, przyspieszonym pasażem jelitowym bądź przyczynami dietetycznymi. W związku z tym warto wykonać badanie ogólne kału, posiew kału, bilirubinę. Należy także powiedzieć, że zielone stolce mogą występować również u zdrowych niemowląt. Proponuję pozostać pod opieką pediatry. Obecnie lekarze podchodzą bardzo ostrożnie do kwestii pisania recept, w związku z tym argumenty pediatry były uzasadnione. Proponuję pozostać pod opieką pediatry, warto także umówić się na wizytę w poradni gastroenterologicznej. Pozdrawiam serdecznie!