Zielone żyłki na łydce przy zażywaniu antykoncepcji hormonalnej

Witam. Od 8 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne J****, wykonuję regularnie wszystkie badania (morfologia, cytologia, usg piersi), które są w normie. Jednak ostatnio przez cały dzień bolała mnie lewa łydka, ból pojawiał się podczas chodzenia zauważyłam, że na tej nodze pojawiły się zielone żyłki. Zrobiłam badanie D-dimery, który jest w normie. Boję się, żeby to nie zwiastowało zakrzepicy. Czy przez te objawy powinnam przestać zażywać tabletki antykoncepcyjne? Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Zdecydowanie są to objawy alarmujące. Bez dokładniejszego wywiadu oraz badania trudno się rzeczowo wypowiadać, jednak powinna Pani przeanalizować kwestię dalszego stosowania antykoncepcji ze swoim ginekologiem-konieczne jest określenie ryzyka wystąpienia zakrzepicy, wskazane może być wykonanie badania USG-Doppler żył kończyn dolnych.
Pozdrawiam