Zielono-kremowe upławy na bieliźnie

witam. Ostatnio na mojej bieliźnie zauważyłam obfite upławy, są zagęszczone o kremowo-zielonkawym kolorze i niezbyt ładnym zapachu. Dodam, że od niedawna jestem aktywna seksualnie- z jednym partnerem (stosujemy prezerwatywy). Co może być tego przyczyną?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią upławy najpewniej są wynikiem infekcji. Ponieważ zielonkawe upławy mogą świadczyć o rzęsistkowicy, ale także rzeżączce koniecznie proszę udać się do specjalisty ginekologa. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka, ustalenie etiologii infekcji oraz rozpoczęcie właściwego leczenia.