Powrót do pełnej sprawności po urazie mostka w wypadku komunikacyjnym

Mam 58 lat 2 tyg. temu doznałam w wypadku komunikacyjnym złamania mostka z przemieszczeniem. Byłam 5 dni na obserwacji w szpitalu (chirurgia urazowa) a potem połtora tygodnia w domu z zaleceniem prowadzenia oszczędzajacego trybu zycia. Dzisiaj byłam na kontroli i dowiedziałam się od lekarza że mostek właściwie się nie zrasta- tworzą się tylko struktury włókniste które go stabilizują. Czy faktycznie tak jest? Kiedy- zakładając ze bedzie sie goic dobrze mogę wrócic do umiarkowanego sportu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Gojenie złamania wymaga czasu. Bez oceny zdjęcia RTG oraz zbadania nie jest możliwe określenie długości gojenia. wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.