Złamanie V kości śródstopia w wyniku urazu sportowego

Witam, trenuje piłkę nożną, w marcu złamałem V kość śródstopia, po 3 miesiąca wróciłem do gry, teoretycznie oraz praktycznie był zrost. Okazało się ze po miesiącu treningów ponownie złamałem w tym samym miejscu. Złamanie typu jonesa, lekarz podjął decyzję o leczeniu naturalnym. Właśnie mija 13 tydzień, na rtg widać zrost . Jak Pan dr ocenia to sytuacje, oczywiście dalej chcę trenować i czy przy ewentualnym trzecim złamaniu bedzie szansa na zrost nawet przy zespoleniu tej kości?

Witam,
leczenie złamania Jones'a ma bardzo różny przebieg. Oczywiście może próbować leczyć zachowawczo w opatrunku gipsowym/ortezie. Coraz częściej wykonuje się repozycję zamkniętą złamania i stabilizuje odłamy wkrętami. W przypadku kolejnego złamania zaproponowałbym Panu leczenie operacyjne.