Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złamanie z przemieszczeniem trzonu paliczka

Witam, dwa tygodnie temu doznałem złamania z przemieszczeniem trzonu paliczka proksymalnego palca V ręki. Rękę mam w gipsie, czy istnieje możliwość ściągnięcia gipsu i założenia ortezy? gdyż muszę iść do pracy. Jak długo trzeba nosić gips ? palec był wyłącznie nastawiany,i czy mogę rozpocząć już rehabilitacje gdyż zależy mi bardzo na czasie. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Szanowany Panie, tego typu złamanie po jego nastawieniu powinno być unieruchomione przez okres minimum 4-6tygodni. Sposób unieruchomienia jest objęty ( opatrunek gipsowy lub odpowiedni stabilizator) pod warunkiem,że spełnia warunek dobrego unieruchomienia stawów sąsiednich do miejsca złamania oraz oczywiście samego złamania. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy