Złe samopoczucie, skoki ciśnienia a stosowanie plastrów antykoncepcyjnych

Witam.Mam 53 lata .Od 6 lat jestem na HTZ.Czuję się w miarę dobrze co pól roku wykonuję badanie usg narządu rodnego oraz piersi.Próbowałam odstawić plastry(systen seqin) ale po miesiącu uderzenia gorąca oraz skoki ciśnienia bardzo nasiliły się. Samopoczucie pogorszyło się bardzo,zdecydowałam się na ponowne stosowanie plastrów. Stosuję według wskazań połowę plastra i to wystarcza. Czy mogę zmniejszyć dawkę plastra do jednej czwartej?Jak rozsądnie odstawić htz? Endometrium 9 mm

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku zamiaru odstawienia HTZ wskazana jest wizyta u ginekologa. Specjalista zaplanuje schemat redukcji dawki leku.