Zmiana pęcherzykowa w wyniku USG tarczycy

Witam.zrobiłam ponownie USG tarczycy:gruczoło o jedorodnej echostrukturze i prawidłowym rysunku naczyniowym.W prawym płacie torbielka 2mm.W lewym zmiana torbielowata z przyściennym guzkiem i obwodowym typem unaczynienia4x5x7mm i nieznacznie hypoechogeniczny guzek z bogatym unaczynieniem typu mieszanego,centralnego i obwodowego wielkości obecnie9x10x14.płat prawy 14x16x51mm,lewy 13x17x46,cieśń 3,5mm.Biopsja wcześniejsza:koloid,płaty i komórki onkocytarne.Zmiana pęcherzykowa bliżej nieokreślona

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, na pewno zmiana takiego charakteru wymaga odpowiedniej obserwacji i monitorowania. Zmiany pęcherzykowe nieokreślone maja 5 procentowy współczynnik ryzyka rozrostu nowotworowego i sa wskazaniem do kolejnej biopsji za 3-12 miesięcy. Same w sobie nie stanowi jednak wskazania do operacji. Zalecam wizyte u endokrynologa. Pozdrawiam