Zmiana w piersi w wyniku USG

Wczoraj robiłam USG piersi, profilaktycznie robię to co dwa lata i wynik mnie zaskoczył. Jestem zmartwiona, lekarz polecił zrobić nakłucie - czy to jest konieczne? Wynik badania USG: "Piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej. W piersi prawej na godz. 9-tej jest obecne nieregularne hypechogeniczne zagęszczenie ok. 6,6 mm z cieniem akustycznym poza nim wymagające weryfikacji hist-pat. Przewody mlekowe nieposzerzone. Węzły chłonne pachowe niepowiększone."

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Zmiana jest bardzo niewielka i raczej nie budzi jakiś większych podejrzeń złośliwości (poza swoją nieregularnością). Nie napisała Pani konkretnie co wynikło z badania USG (nie przepisała Pani chyba dokładnie) czy to zmiana hypoechogeniczna? czy hyperechogeniczna? (napisała Pani hypechogeniczna - nie ma takiego rozpoznania). Jeśli to zmiana hypoechogeniczna to być może jest to zmiana łagodna, czyli torbiel, a hyperechogeniczna być może też łagodna, czyli włókniakogruczolak. Oczywiście tak jak sugeruje wykonujący USG trzeba wykonać biopsję cienkoigłową. Dopiero wynik biopsji odpowie na pytanie czym jest ta zmiana guzkowa w sutku.