Zmiany bliznowate łąkotki bocznej, uszkodzenie II stopnia TCL

Rezonans magnetyczny. Wynik rezonansu kolana: Rozlany obrzęk tylnego rogu MM. Nie można wykluczyć obecności drobnych pęknięć korzenia rogu tylnego tej łąkotki. Zmiany bliznowate łąkotki bocznej. Uszkodzenie II stopnia TCL. Wysięk w zachyłkach i przedziałach kolana grubości do 10mm. Przekrwienie szpiku nasady k.piszczelowej, większe od str. przyśródkowej. Geoda średnicy 8mm w nasadzie tej kości. Niewielki wysięk w kaletce gęsiej stopki. Proszę o pomoc

Renata GrzechociĹska

Należy udać się do ortopedy, gdyż doszło do uszkodzenia więzadła i łąkotki.