Zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych i ogniskowa martwica głowy kości udowej a kwalifikacja do endoprotezy biodra

Mam pytanie czy pon .wynik kwalifikuje do endoprotezy biodra.Zmiany zwyrodnieniowe stawow biodrowych. W obu stawach odcinkowe zwężenie szpar stawowych.Podchrzęstna sklerotyzacja stropów obu panewek i głowy kości udowej.Obustronne zaostrzenie krawędzi stropów panewek stawów biodrowych oraz krętarza większego obu kości udowych. Lekarz ortopeda stwierdził rownież OGNISKOWĄ MARTWICĘ GŁOWY KO SCI UDOWEJ .Nadmieniam że miałam 12 lat temu złamanie szyjki kości udowej i zespolono 3 srubami .

Szanowna Pani, kwalifikacja do poważnego zabiegu operacyjnego jakim jest protezoplastyka stawu biodrowego opiera się na wywiadzie, badaniu fizykalnym oraz badaniu dodatkowym. W opisie przytacza Pani jedynie wynik badania RTG. Biorąc pod uwagę Pani wiek decydujące znaczenie ma badanie Pani przez ortopedę ( nierówność kończyn, ograniczenie ruchomości badanego stawu, bolesność podczas ruchu, sposób chodzenia itd). Wywiad i wynik RTG stawu biodrowego s u g e r u j ą leczenie operacyjne stawu biodrowego - po pierwsze tej strony, która przed laty była leczona operacyjnie. Decyzję o sposobie leczenia powinien podjąć wspólnie z Panią konsultujący Panią ortopeda - ewentualny przyszły operator. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.