Zmniejszenie skuteczności działania tabletek antykoncepcyjnych po zamianie

Niedawno zmieniałam tabletki z Vibin mini na Teenia i słyszałam, że tego typu zmiana powoduje zmniejszenie skuteczności. Jednocześnie rozchorowałam się na anginę i przyjmowałam antybiotyk. W tym momencie przyjmuję 12 tabletkę z blistra i minęło 7 dni od zakonczenia kuracji antybiotykami. Jestem już zabezpieczona, czy nałożenie się na siebie tych dwóch wydarzeń obniżyło skuteczność w poważnym stopniu i powinnam zabezpieczać się dodatkowo do końca blistra?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ochrona przed ciążą nie powinna zostać zaburzona. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.