Zmniejszona torbiel przy leku Microgynon

mam torbiel jajnika -2 cm,w lipcu: HE4 33.5,ROMA-3,1,CA125-21.8,od tego czasu przyjmowalam mikrogenon bez przerwy i torbiel z 4cm zmniejszyla sie do 2cm.10 lutego odstawilam microgenon,torbiel ma ciagle 2cm jednak:CA125-49.5, Roma 8.0,HE 4 50.2.lekarz stwierdzil, ze przy endomeriozie tak jest i nalezy nie przestawac antykoncepcji,jednak pierwszy wynik robilam gdy wykryto torbiel 4cm a wtedy jeszcze nie bralam lekow i wyniki byly dobre.Bardzo prosze Panstwa rady.Czy wynik jest bardzo zly?DZIEKUJE

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, tak jak ginekolog mówił w wypadku endometriozy wyniki, które Pani podaje mogą być niespecyficznie podwyższone. Na pewno w obecnej sytuacji ważna jest stała kontrola badań i wykonywanie okresowo USG. Pozdrawiam