Znaczna cytoliza w wyniku badania cytologicznego

WITAM mam pytanie w wyniku cytologi mailam nakoncu napisane znacza cytoliza czy to cos groznego dziekuje

Witam,
Cytoliza - są to zmiany komórek polegające na ich "rozpadzie", w wyniku czego prawidłowa ocena cytologiczna jest niemożliwa. Najczęściej jest spowodowana złym pobraniem, utrwaleniem lub błędem laboratoryjnym. Również może być spowodwana stanem zapalnym.

W takim przypadku należy powtórzyć badanie - czasem po poprzedzającym leczeniu przeciwzapalnym, ale to już według zaleceń Pani lekarza.