Znamię tęczówki oka a ryzyko wystąpienia czerniaka

Znamię tęczówki oka czyli określone Przez okuliste zwykle znamię mały pieprzyk pod zrenicą czy jest niebezpieczne? Czy może przekształcić się w czerniaka czy coś Niebezpiecznego? Czy nie zdarza się to raczej?

Witam.Znamiona tęczówki są łatwe do obserwacji. Należy sfotografować znamie i co pół roku chodzić do kontroli. Oczywiście czasem znamię zmienia kształt lub kolor i wtedy musi być wycięte. Dopiero wynik hist pat określa czy jest to czerniaka. Pozdrawiam serdecznie