Żółta flegma w gardle
Od pół roku mam żółtą flegme w gardle, którą muszę często odchrzakiwac, inaczej pojawia się chrypka. Do tego katar spływający po gardle, który muszę łykac. Byłam u 2 laryngologów, miałam robione TK zatok-oznaki przewlekłego zapalenia zatok, wymaz z gardła i z nosa- pneumokokki i gronkowiec, dostalam antybiotyk Elobact na 10 dni. Nie ma poprawy. Palę od 8 lat, staram się rzucić. Powinnam wykonać jeszcze jakieś badanie czy to może od palenia? Mieszkam w Berlinie.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Zakres wykonanych badań jest wystarczających. Obecnie wskazane rozpoczęcie leczenia przewlekłego zapalenia zatok pod opieką laryngologa. Palenie zdecydowanie sprzyja przewlekłemu zapaleniu zatok, dlatego warto spróbować ograniczyć lub rzucić palenie.