Żółta wydzielina z pochwy o zielonym zabarwieniu

Dzisiaj zauważyłam u siebie dziwną wydzielinę z pochwy. Była ona żółta o lekkim zielonkawym odcieniu i gdzieniegdzie zauważałam nieznaczne pasemka krwi. Wydzielina nie była rzadka, była raczej gęsta, ale też niezbyt - trudno powiedzieć. Przypominała smarki z nosa. Nie ma zapachu. Dodam, że nie odczuwam bólu, czasami swędzenie w miejscach intymnych lub w okolicach odbytu i biorę tabletki antykoncepcyjne - jestem w końcówce pierwszego blistra. Co to może oznaczać? Czy mam się niepokoić?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje koniecznie udać się do lekarza ginekologa.