Życie w stresie a wyniki morfologii krwi

czy życie w stresie może wpływać na wyniki morfologii krwi chodzi mi o leukocyty które mam na poziomie 3,30 -4,00 od 7 lat reszta morfologii zawsze w normie oprócz leukocytów ostatni rozmaz to neutrofile 1,70k/ul 50,7% limfocyty 1,23 K/ul 36,7% monocyty 0,33K/ul 9,9% EOS 0,08K/ul 2,4% BASO 0,01K/ul 0,3% biorę lek tulip na cholesterol bo bez tabletek mam go ponad 300

Dzień dobry,

Życie w stresie wiąże się m.in. z nadmiarem kortyzolu we krwi (hormon stresu). Zbyt wysokie stężenie kortyzolu - np. występujące w zespole Cushinga prowadzi zwykle do zrostu liczby erytrocytów, leukocytów i płytek krwi oraz zwiększonego stężenia hemoglobiny. Z kolei może również powodować zmniejszenie liczby limfocytów, eozynofilów i monocytów. Proszę skontaktować się z dobrym internistą, który po zebraniu wywiadu i dokładnym zbadaniu Pana zaleci dalsze postępowanie. Przewlekły stres to również wyższe stężenie amin katecholowych itd...

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz