Życie z osobą chorą na cukrzycę

Witam! Poznalam mezczyzne chorego na cukrzyce bierze insuline czy powinnam sie czegos obawiac???Mam na mysli co moze sie wydazyc przy niedocukrzeniu lub za wysokim poziomie cukru? Czy moze pracowac jako kierowca? Co z dieta takiej osoby? i zz yciem codziennym jak i seksualnym?
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania

DObrze kontrolowana cukrzyca umożliwia całkiem normalne funkcjonowanie. Może być przeciwwskazaniem do pracy jako kierowca zawodowy. Poza tym okresowo kontrola u diabetologa i na stałe pod opieką lekarza rodzinnego.

0

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Możliwość zachorowania na cukrzycę poprzez kontakt z osobą chorą

Witam.Czy istnieje możliwość aby przebywając z osobą chorą na cukrzyce , przez przypadek zachorować też ??? Czy były takie przypadki ?
MĘŻCZYZNA, 55 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak postępować z chorą osobą?

Moja ciocia ma około 45 lat, jest chora psychicznie. Najprawdopodobniej cierpi na depresję, która objawia się zazwyczaj w okresie wiosennym. Już kiedyś była w szpitalu psychiatrycznym. Znów ma powazne problemy, m.in. mówiła swemu synowi, z którym mieszka, że idzie się utopić. Z początku były to tylko puste słowa, lecz dzisiejszego dnia zrobiła to naprawdę. Na szczęście syn zaniepokojony zniknięciem matki poszedł jej szukać i znalazł ją idącą nad jezioro... Dodam, iż on również jest w podobnym stanie. Po powrocie do domu zabrała ich do szpitala psychiatrycznego karetka, lecz oni nie wyrazili zgody pobytu w nim. Z powrotem znaleźli się w domu. Chciałabym się dowiedzieć, czy można ich w jakiś sposób zmusić do pobytu w szpitalu? Proszę o odpowiedź, to bardzo pilne, na mój e-mail: monika19mp@interia.pl

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Ustawa o ochronie zdrowia psychicznego reguluje przyjecia do szpitala psychiatrycznego bez zgody. Art.23 mówi o tym, iż osoba zagrazająca bezpośrednio swojemy życiu lub zdrowiu i zyciu innych osób może byc leczona w warunkach szpitalnych bez zgody.
O tym ,czy takie przesłanki zachodzą decyduje lekarz izby przyjeć. Na nim spoczywa odpowiedzialność rozeznania ryzyka podjęcia próby “S” przez pacjenta i ewentualne jego zatrzymanie wbrew woli.
Inną dłużej trwającą drogą umieszczenia osoby chorej psychicznie w oddziale psychiatrycznym jest tryb wnioskowy  również określony dokładnie w UOOZP.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty