Żywienie dziecka z nadczynnością tarczycy

Moja 8 letnia córka choruje na nadczynność tarczycy( G.-Basedowa) już 6 lat,problem tkwi w tym że ma 148cm wzrostu i wazy 48kg,nasz endokrynolog pow mi że mam odchudzić dziecko bo jest za gruba.Pow tak nie jada dużo mi sie wydaje że od tych tabletek tyje bo bierze metizol i eutyroks lek na nadczynność i niedoczynność. Jak mam ją żywić żeby schudła? bo już opadam z sił nie wiem jak ją żywić.bardzo proszę o odpowiedź, Magdalena 28 lat

Dobry wieczór,

Proszę wybrać się do dobrego dietetyka. Warto oznaczyć TSH we krwi, aby sprawdzić, czy córka jest wyrównana hormonalnie. Z diety na pewno powinna Pani wyeliminować węglowodany proste i żadnych fast-foodów, które są zabójcze dla dzieci. Warto dodatkowo wprowadzić regularny wysiłek fizyczny, który ułatwi redukcję masy ciała.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz