Czy jest możliwe stosowanie tego leku w ciąży?

witam , czy bedac w ciąży moge brac lek betaseec 24mg ? odstawilam poniewaz jeszcze nie mialam wizyty u ginekologa i czekam na nią. A czuje sie zle (slabo) nie biorąc ich.
KOBIETA, 26 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Betaserc zawiera w składzie betahistynę. Odnośnie tej substancji czynnej jest niewielka liczba danych, aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo stosowania w czasie ciąży. Badania na zwierzętach nie wykazały szkodliwego wpływu na reprodukcję przy zachowaniu dawek na ogół stosowanych lecznictwie. Natomiast na ulotce jest zalecenie aby unikać stosowania betahistyny w czasie ciąży.

Proszę jak najszybciej wybrać się na wizytę. W trakcie wizyty lekarz zdecyduje czy korzyści przemawiają nad skutkami ubocznymi stosownego leku.

Jeśli lekarz ginekolog nie na wolnych terminów to proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska