Czy osoba niedosłysząca może starać się o prawo jazdy kat. C?

Witam, jestem osobą niedosłyszącą z głębokim obustronnym niedosłuchem. Posiadam dwa aparaty słuchowe i jestem pod stałą opieką laryngologa. Czy mam szansę przejść badania lekarskie dotyczące prawa jazdy kat C? Po za niedosłuchem nic mi nie dolega.

Jeżeli w badaniu audiometrycznym z aparatami słuchowymi masz dobry wynik badania słuchu to możesz być kierowcą zawodowym ale zawsze w razie kontroli na drodze musisz mieć zainstalowane aparaty słuchowe obustronnie.