Aparat ruchomy przy małej wadzie zgryzu

Mam 19 lat zgryz jest prawidłowy, chciałbym zalozyc sobie aparat zeby zeby były w 100>% proste? Nir chciałbym stałego aparatu? Czy aparat ruchomy przy małej wadzie pomoże ? Ile czasu musiałbym go nosić ?

Wszysko zależy od rodzaju wady i tego, czy, jak w większości przypadków, wada zgryzu jest połączona z wadą postawy. Jeśli tak się dzieje, samo leczenie aparatem ruchomym zwykle zajmuje kilka do kilkunastu miesięcy, lecz bez korekty postawy aparat retencyjny stabilizujący efekty leczenia powinien być noszony dożywotnio. Pozdrawiam