AZS i uczulenia u 3-latka

Witam.mam syna 3 latka który od 3 miesiąca życia cierpi na azs.Robiliśmy testy jest uczulony na białko i żółtko jaj kurzego.Ostatnio przez naszą nieuwagę dotknął się naczyń po użyciu jaja.Dostał wysypki a potem pojawiła się opuchlizna.Podaliśmy Delortan bo syn bierze ten lek co dziennie.Opuchlizna po paru minutach zeszła.Jesteśmy pod opieką alergologa.Czy to normalna reakcja ponieważ po spożyciu produktu z jajem synowi nic nie jest?.Po ostatnich testach okazało się że doszła alergia na kurze.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana reakcja spowodowana była alergią. Trudno określić dlaczego nie wystąpiła reakcja na pokarm. Niemniej jednak nie warto eksperymentować.