Czy jest możliwość zrobienia testów alergicznych na nasienie?

Dzień dobry mam dość ciężkie pytanie mam nadzieję że znajdzie się lekarz z odpowiednią odpowiedzią. Czy jest możliwość zrobienia testy alergiczne na nasienie ? Chciałbym sprawdzić czy jestem uczulony na te składniki. Bądź też jakie składniki występują w nasieniu? Kiedyś robiłem testy z krwi Alex, i zastanawiam się czy z tych testów mogę odczytać czy jestem uczulony? Błagam o pomoc borykam się z tym pytaniem od dawna. Dziękuję
MĘŻCZYZNA, 35 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

testy alergiczne na nasienie są rzadko wykonywane, istnieją jednak niektóre badania laboratoryjne, które mogą pomóc w diagnozowaniu alergii na nasienie. Jednym z takich testów jest badanie immunoglobulin E (IgE) przeciwko składnikom nasienia. Można to zrobić poprzez pobranie próbki krwi i badanie jej na obecność IgE przeciwko składnikom nasienia.

Zalecamy wizytę w poradni alergologicznej, celem zaplanowania dalszego działania.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/uczulenie-na-sperme#diagnostyka-i-leczenie-uczulenia-na-sperme

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.