Testy alergiczne na znieczulenie dentystyczne w Warszawie

Od jakiegoś pół roku borykam się z tematem wykonania testów alergicznych na znieczulenie dentystyczne. Obdzwoniłem już pół największych klinik prywatnych w Warszawie i w żadnej nie udało mi się znaleźć specjalisty który wykonuje testy alergiczne na znieczulenie dentystyczne. Czy wiecie Państwo gdzie można w Warszawie lub w okolicach Legionowa zrobić takie testy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Diagnostyka alergii na środki miejscowo znieczulające prowadzona jest przez ośrodki alergologiczne a nie dentystyczne. Diagnostyka taka oparta jest na punktowych testach skórnych, testach śródskórnych, naskórkowych testach płatkowych oraz badaniu swoistych IgE. Tutaj: https://www.pta.med.pl/uploads/files/pl/strony/o-nas/sekcje-problemowe/sekcja-NNL/Lista_osrodkow_zajmujacych_sie_problematyka_NNL-procedury_leki.pdf znajdzie Pan listę ośrodków, które zajmują się diagnostyką alergii na leki.