Jak rozumieć ten wynik panelu alergicznego?

Dzień dobry. Testy skórne w szpitalu wykluczyły alergię na soję oraz truskawki. (wyszła mi alergia na brzozę, inne drzewa oraz trawy) Zrobiłem sobie ALEX2 gdzie: Gly m 4 (Soja) 0,31 kUA/L. Fra a 1 3 (Truskawka) 0,53 kUA/L Czy mam unikać przecierów i dżemów truskawkowych oraz lecytyny sojowej zawartej w lodach czy zawierzyć badaniom ze szpitala? Do tej pory raz w tygodniu jadłem dżem truskawkowy oraz lody które zawierają przecier truskawkowy (6%), truskawki (4%), oleje roślinne sojowy, rzepakowy, lecytyny SOJOWE Dziękuję za pomoc.
MĘŻCZYZNA, 45 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

testy skórne, które wykonano w szpitalu, są uznawane za bardzo wiarygodne w diagnostyce alergii na białka. Fakt, że testy te wykluczyły alergię na soję i truskawki, jest dość znaczący i sugeruje, że nie ma Pan klasycznej alergii IgE-zależnej na te pokarmy.

Jeśli chodzi o unikanie produktów zawierających soję i truskawki, warto kierować się przede wszystkim doświadczeniem klinicznym, czyli tym, jak jest reakcja na te produkty w diecie. Skoro do tej pory spożywał Pan przetwory truskawkowe oraz lody zawierające lecytynę sojową bez negatywnych reakcji, prawdopodobnie można kontynuować ich spożywanie. Jednak, jeśli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości lub obawy, najlepiej skonsultować się z alergologiem, który może pomóc dostosować dietę do wyników testów oraz stanu zdrowia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/skorne-testy-alergiczne-dzialanie-i-interpretacja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.