Bóle brzucha po zjedzeniu truskawek

Jeśli zjem powiedzmy garść truskawek i boli mnie brzuch to znaczy że mam jakąś nietolerancję?testy na alergię nic nie okazały. nie mówię jak zjem 2 to od razu bóle,ale kilka/kilkanaście czuję lekkie mulenie,obciążony żołądek.lubię truskawki.jem z wiarygodnego źródła,bez chemikaliów,które smakują jak truskawki.czy muszę z nich zrezygnować?w innej formie Nie lubię.Nie znoszę jogurtów czy musów. Oczywiście myję truskawki porządnie.osoby w moim otoczeniu jedzą ich więcej,desery itp i nic im nie jest

Witam serdecznie

truskawka należy do owoców, które często wywołują reakcję alergiczną. Zdecydowanie częściej jest to alergia niż nietolerancja pokarmowa. Niestety to, że testy nie wykazały alergii nie oznacza, że jej nie mam. Wygląda na to, że z truskawek należy zrezygnować. Można oczywiście spróbować wzmocnić barierę jelitową poprzez odpowiednie probiotyki oraz produkty, które je zawierają czyli naturalne kiszonki, dobrej jakości jogurty probiotyczne, a także spożywać produkty, które zawierają inulinę czyli to czym najprościej mówiąc żywią się zdrowe kultury bakterii.Inulina występuje w takich warzywach i owocach jak cykoria, por, cebula, czosnek, szparagi, karczochy, banany, a także w niektórych zbożach. Po takiej dłuższej kuracji można spróbować w następnym sezonie sięgnąć po truskawkę. Aczkolwiek proszę pamiętać, ze jeżeli jest to alergia to organizm zawsze będzie na ten alergen reagował, tylko reakcja moze być bardziej lub mniej intensywna. Wszystko będzie zależało od ogólnej kondycji organizmu i od tego czy się zdrowo odżywiamy i wspomagamy organizm bioaktywnymi składnikami diety.Tyle w skrócie mogę podpowiedzieć bo problem jest złożony.

Pozdrawiam !