Spożywanie truskawek i drożdżówek przez karmiącą mamę

czy mama karmiaca noworodka moze jesc bulki drozdzowe najlepiej te z serem?i truskawki?

Witam
Podczas karmienia, należy spożywać pokarmy jak najmniej przetworzone i przygotowywane za pomocą "zdrowej" technologii. Gdyby Pani sama upiekła bułki wtedy sytuacja byłaby jasna. Produkt przygotowany przez Panią nie będzie zawierał konserwantów, słodzików , barwników itp. Oczywiście raz na jakiś czas zjedzenie słodkiej bułki kupionej w sklepie na pewno nie zaszkodzi. Jednak ze względu na zdrowie malucha lepiej upiec taką bułkę samemu. jeśli chodzi o truskawki to przy karmieniu nie jest wskazane spożywanie ostrych i kwaśnych i słonych surowców, potraw.
Pozdrawiam