Czy przyczyną zmęczenia może być nietolerancja organizmu na jajka i mleko?

Od dłuższego czasu zmagam się z pewnym problemem, jednak nigdy nie przykładałam do niego wagi. Mówię tutaj o - prawdopodobnie - nietolerancji mojego organizmu na jajka i mleko. Często po spożyciu ów produktów jest mi niedobrze, czuję zmęczenie, czasem dopada mnie migrena. Jednak objawy te nie pojawiają się zawsze. Głównie wtedy kiedy zjem dany produkt w dosyć dużych ilościach lub w momencie kiedy od dłuższego czasu ich nie spożywałam. Czy to aby na pewno nietolerancja? Jak sobie z tym radzić?

Dzień dobry,

możliwe, że jest to mała alergia na dane produkty.

Najlepiej w tej sytuacji jest wykonać chociażby testy skórne na dane produkty ( skierowanie do alergologa od lekarza rodzinnego) ewentualne wykonać badanie krwi w tym kierunku.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga