Badania na nietolerancję pokarmową IMU-PRO na 90 produktów

Zrobiłem badania na nietolerancje pokarmową IMU-PRO na 90 produktów. Wyszło mi bardzo dużo produktów roślinnych szczególnie zboża te glutenowe i te bezglutenowe. Norma jest 7,5 mikrograma. Mleko-108,3 Owies-80,3 Gluten-17,3 Pszenica-17 Kukurydza-19 Gryka15. Kilka warzyw w okolicach -10 jajka w okolicach 9,0 Czy jest jakiś sposób leczenia , czy będę się z tym zmagał do końca życia. Ogólnie nic mnie nie boli , jedynym minusem jest wysypka na twarzy pojawiają się takie grudki.

Dzień dobry,

proszę zgłosić się do dietetyka, który specjalizuje się w jadłospisach na nietolerancję pokarmową. Należy zastosować dietę eliminacyjną i rotacyjną, przez określony czas, aby nie doprowadzić do niedoborów pokarmowych. Zalecana jest również probiotykoterapia określonymi szczepami bakterii. Badania na nietolerancję to nie alergia, więc nie na całe życie, aczkolwiek mleko na pewno do wyeliminowania na dłuższy czas, czy będzie do niego powrót? To zależy od wielu czynników może okazać się, że nie. Temat jest rozległy i do omówienia w gabinecie. Dietetycy, którzy wykonują te testy, podchodzą do tematu kompleksowo, generują zalecenia, zlecają dodatkowe badania, podają czas eliminacji danego produktu i czym należy go zastąpić, aby dietę zbilansować plus ewentualna suplementacja.

pozdrawiam!