Nietolerancja pokarmowa na mleko krowie

Zrobiłem sobie test food detective na nietolerancje pokarmową i wyszło mleko krowie (oczywiście klasa IgG). Jestem na diecie eliminacyjnej i chce sprawdzić czy stężenie przeciwciał jest mniejsze lub czy w ogóle ich nie ma we krwi. Czy pojedynczy test na mleko, w laboratorium Nova lab, ale w klasie IgE, bo innych tam nie ma, wykaże czy mogę wprowadzić z powrotem pokarmy mleczne do diety czy nie? Bo lekarzy, których pytałem nie mogłem zrozumieć :)

Pomio tego, że wile sie na ten temat pisze i można wykonac liczne testy, nie istnieje coś takiego jak "nietolerancja pokarmowa". Jest to pomysł marketingowy, a nie medyczny.
Brak jakichkolwiek publikowanych dowodów naukowych na istnienie tzw. nietolerancji, poza chorobą trzewną ( celiakie można określic czymś w rodzaju nietolerancji glutenu) oraz fenyloketonurią, która wystepuje u niemowląt.
Oczywiście istnieją liczne alergie pokarmowe, niektóre nawet groźne dla życia i tu testy są w pełni uzasadnione.