Ropne wypryski na twarzy, zatkany nos i wodnista wydzielina a testy na nietolerancję pokarmową

Mam problem z ropnymi wypryskami na twarzy, leki od dermatologa tylko doraźnie zmniejszają objawy, poza tym zdarza się, że mam zatkany nos i wodnistą wydzielinę. Od dłuższego czasu nie piję mleka powodowało to gazy. Jednak problem z wypryskami nie zniknął. Co może być przyczyną? Czy warto zrobić testy na nietolerancję / alergię pokarmową, jakie testy dają wiarygodne rezultaty? Znam food detective i imupro ale są dosyć drogie, jakie są inne?. Czy oba wykrywają zarówno nietolerancję i alergię?

Niestety nie potrafie wypowiedzieć się na temat przyczyn zmian na skórze twarzy u Pana. Rzeczywiście w niektórych chorobach przewodu pokarmowego mogą wystepować objawy skórne, ale nie takie jak u Pana.

Nie warto robić żadnych testów na tzw. nietolerancje pokarmowe, ponieważ nie ma naukowo udowodnionych nietolerancji pokarmów, za wyjątkiem fenyloketonurii i być może można by tym określeniem opisać celiakię. Pozostałe "nietolerancje" są niestety wymyślone, chyba po to by pacjenci płacili i wykonywali testy. Wyniki tych testów nie mają żadnego znaczenia medycznego.

Istnieją oczywiście alergie pokarmowe i ich objawy mogą być bardzo poważne, od biegunek aż do śmierci w przypadku alergii na orzechy czy owoce morza. Te badania, pomimo wysokiej ceny, warto wykonać.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.