Czy tak wygląda reakcja alergiczna?

Witam, mój syn jest alergikiem dostał biegunki najpierw była normalna potem kolor kału zmienił kolor na zielonkawy, a teraz jest żółty przed wyproznieniem ma skurcze po zrobieniu kupy wszystko przechodzi. Nie ma goraczki, wymiotow, w kupie jest trochę śluzu, brudzi majteczki bo zdazy mu się że jak puści bonka to mu wylatuje trochę. Wszyscy jedlismy to samo syn wypił napój mrożony a my jedlismy lody, zastanawiamy się czy to może nie na tle alergicznym.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niewykluczone, że jest to reakcja alergiczna lub biegunka może wskazywać na nietolerancję pokarmową, ale także na niestrawność lub zatrucie pokarmowe. Zielony odcień kału i obecność śluzu może oznaczać także infekcję wirusową, jednak jeżeli syn czuje się dobrze, to jest to mało prawdopodobne.

Najczęściej spotykane alergeny pokarmowe w przypadku dzieci to mleko krowie, soja, jaja, orzechy, ryby oraz gluten. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-pokarmowa-u-dzieci-objawy-i-diagnostyka. Proszę obserwować dziecko i zastanowić się, co mogło spowodować taką reakcję organizmu. Warto nawadniać dziecko, podawać probiotyk, a w razie gdyby objawy nie ustąpiły lub, co gorsza, nasiliły się, należy niezwłocznie skonsultować dolegliwości dziecka z pediatrą.

Więcej w naszym materiale, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/nietolerancja-pokarmowa-a-alergia-pokarmowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.