Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jest możliwe, by reakcja alergiczna była bardzo łagodna – alergia na bmk może objawiać się w różnoraki sposób, co jest zależne od samego organizmu dziecka. Niekiedy objawy alergii są nieznaczne, a czasem może ona prowadzić nawet do anafilaksji (choć to się zdarza rzadko, a sam problem alergii na bmk jest stosunkowo częsty i co ważne – tymczasowy).

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/skaza-bialkowa-u-niemowlat.

W przypadku nietolerancji białek mleka krowiego reakcja alergiczna może obejmować układ pokarmowy, powodując bóle brzucha i inne problemy trawienne, bądź też manifestować się dolegliwościami w obrębie układu oddechowego czy problemami skórnymi.

Proszę skonsultować się z pediatrą, powinien obejrzeć zmiany skórne i podjąć decyzję o wykluczeniu mleka krowiego z diety dziecka (poprzez zmianę mieszanki mlekozastępczej lub wprowadzenie diety bezmlecznej matce, jeśli ta karmi piersią).

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-pokarmowa-u-dzieci-objawy-i-diagnostyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy