Skaza białkowa a zaburzenia snu u niemowlaka

Witam, 2 tyg. temu u mojego 3 mies synka rozpoznano skazę białkową. Obecnie jestem na diecie eliminacyjnej plus karmienie piersią wspomagamy Nutramigenem - dajemy na noc, bo wydaje nam się, że po nim lepiej śpi. Czy skaza białkowa może być powodem zaburzeń snu?Po 2 tyg diety mam wrażenie, że mały śpi spokojniej jednak nadal męczą go bąki i płacze zanim je puści, często też przy jedzeniu. Czy to też kwestia skazy czy raczej niedojrzałość układu trawiennego?Ile trzeba czekać na efekty diety?

Witam,
Rozumiem, że przez skazę białkową rozumie Pani alergię na białko mleka krowiego. Faktycznie, tego typu dolegliwość może powodować zwiększony niepokój dziecka, a także zaburzenia snu. Jeżeli alergia została rozpoznana 2 tygodnie temu i dopiero od tego czasu jest stosowana jakakolwiek dieta, to na całkowite ustąpienie objawów alergii muszą Państwo jeszcze trochę poczekać (czas potrzebny do całkowitego ustąpienia objawów alergii jest sprawą bardzo indywidualną i lży od właściwości układu immunologicznego danego dziecka).
Z drugiej strony opisane w poście objawy (wzdęcia, problemy z gazami) wskazują na pewną niedojrzałość układu pokarmowego. To, że dziecko jest niespokojne przy jedzeniu jest typowe, ponieważ u takiego maluszka ssanie stymuluje pracę jelit i może pojawiać się przejściowy ból brzuszka. Dolegliwości te mogą więc nie mieć bezpośredniego związku z samą alergią i należy się spodziewać, że z czasem samoistnie ustąpią.
Pozdrawiam
Dorota Barańska