Czy to możliwe, że skaza się utrzymuje?

Wiem, mój synek skończył roczek. Prawie od urodzenia do teraz był na Nutramigenie (skaza białkowa). Jakieś półtora miesiąca temu lekarz kazał wprowadzać mleczne produkty w tym zmiana mleka na Bebilon. Od dwóch tygodni synek ma boleści po brzuszku, dużo gazów i częste luźne stolce (czasami nawet po trzy dziennie). Czy możliwe że skaza się utrzymuje? Czy zmieć mleko?

Redakcja abcZdrowie

Witam, jeżeli reakcją na produkty mleczne są ponowne problemy jelitowe, to oznacza, że prawdopodobnie skaza białkowa nie ustąpiła. W większości przypadków znika ona całkowicie, ale dopiero około 3. roku życia. Tu więcej na temat skazy białkowej: https://portal.abczdrowie.pl/skaza-bialkowa-u-niemowlat. Sugeruję skontaktowanie się z pediatrą w celu zasięgnięcia porady - być może konieczny będzie powrót do poprzedniej mieszanki mlekozastępczej. Zachęcam również do zapoznania się z opiniami naszych ekspertów, być może będą pomocne: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skaza-bialkowa-u-dziecka. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.