Zapytaj lekarza

7 1 7 , 1 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to możliwe, że skaza się utrzymuje?

Wiem, mój synek skończył roczek. Prawie od urodzenia do teraz był na Nutramigenie (skaza białkowa). Jakieś półtora miesiąca temu lekarz kazał wprowadzać mleczne produkty w tym zmiana mleka na Bebilon. Od dwóch tygodni synek ma boleści po brzuszku, dużo gazów i częste luźne stolce (czasami nawet po trzy dziennie). Czy możliwe że skaza się utrzymuje? Czy zmieć mleko?
KOBIETA, 30 LAT 3 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, jeżeli reakcją na produkty mleczne są ponowne problemy jelitowe, to oznacza, że prawdopodobnie skaza białkowa nie ustąpiła. W większości przypadków znika ona całkowicie, ale dopiero około 3. roku życia. Tu więcej na temat skazy białkowej: https://portal.abczdrowie.pl/skaza-bialkowa-u-niemowlat. Sugeruję skontaktowanie się z pediatrą w celu zasięgnięcia porady - być może konieczny będzie powrót do poprzedniej mieszanki mlekozastępczej. Zachęcam również do zapoznania się z opiniami naszych ekspertów, być może będą pomocne: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skaza-bialkowa-u-dziecka. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy