Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ten wynik wskazuje na alergię pokarmową u niemowlęcia?

Bardzo proszę o pomoc. Dziecko 10 tyg. Robione badanie kału. Wyniki: Krew utajona w kale - dodatni Barwa - żółta Konsystencja - papkowata PH - 6 Ciała redukujące - 2% ziarna skrobi, włókna mięsne, krople tłuszczu - nieobecne woń - swoista Obecne leukocyty i śluz. Dziecko na wadze przybiera prawidłowo, ma apetyt, robi kupkę kilka razy dziennie. W ciągu dnia pogodne, wieczorami trochę marudzi. Badana przez lekarza, który nie stwierdził żadnych nieprawidłowości - zlecił jedynie badanie kału i zasugerował, aby w przypadku ph<5 lub ciał red.>0.25% podawać delicol. Czy to rzeczywiscie wystarczy? Czy skonsultować z innym pediatrą? Czy poza nietolerancją laktozy takie wyniki mogą świadczyć o nietolerancji białka krowiego? Nie wiem jakie powinny być moje kolejne kroki.
KOBIETA, 26 LAT 6 miesięcy temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

pH kału Pani dziecka wynosi więcej niż 5 – nie jest to tzw. kwaśny kał, sugerujący nietolerancję laktozy, zatem nie ma pewności co do potrzeby podawania enzymu laktazy mimo obecności ciał redukujących. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-wplywa-na-ph-i-cialka-redukcyjne-w-kale.

Zarówno śluz, jak i krew w kale wskazują jednak na nieprawidłowości – być może alergię pokarmową (alergię na białka mleka krowiego). Odsyłam do artykułu: https://parenting.pl/krew-w-kale-u-niemowlat.

Proszę skonsultować wyniki badań z pediatrą, który je zlecał, być może skieruje Panią do specjalisty bądź zaleci dietę eliminacyjną, wykluczającą mleko krowie. Zachęcam do lektury materiału: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-pokarmowa-u-niemowlat.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy