Co robić z tą raną okolicy odbytu u niemowlęcia?

Mój 2 miesięczny synek miał operację ropnia okoloodbytniczego jest 23 dni po operacji cały czas jest w kupie śluz z krwią myślałem ze leci z rany choc nie jest czerwona i ładnie zagojona ten śluz i krew jest od momentu operacji ostatnio zmieniając pampersa zobaczyłem ze krew i śluz wychodzi razem z kupa czy to jest normalne byłam u pediatry kazała zmienić mleko na bebilon pepti ze może być to alergia na laktoze nie karmie piersią ale mimo zmiany mleka krew i sluz jest dalej pomocy bo nie wiem juz co robic

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli krew i ropa czy śluz nie są powikłaniem po zabiegu operacyjnym, to mogą wskazywać na zaburzenia pracy układu trawiennego spowodowane np. alergią pokarmową (alergiczne zapalenie jelita grubego). Niekoniecznie musi to być uczulenie na laktozę, ale też na białka mleka krowiego bądź inne składniki zawarte w mleku modyfikowanym.

Niestety trudno zgadywać, co jest przyczyną niepokojących objawów u Pani dziecka, niemniej krew w kale jest zawsze alarmująca i wymaga niezwłocznej diagnostyki. Warto wykonać badania ogólne i posiew kału, a także badanie na krew utajoną. Być może ocena próbki kału da odpowiedź na pytanie o przyczynę tego stanu.

Proszę zapoznać się z naszymi artykułami, z nich dowie się Pani więcej na temat obecności w kale niemowlęcia krwi i śluzu: https://parenting.pl/sluz-w-kupce-niemowlaka oraz https://parenting.pl/krew-w-kupce-niemowlaka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.