Czy taki śluz może być od mleka?

Witam, Zauważyłam ostatnio u swojego malucha dość gęste kupy ze śluzem nie towarzyszy temu gorączka, nie zauważyłam też bólów brzucha bo synek normalnie się uśmiecha i bawi. Czasami gdy jest niedojedzony podaje mu Bebilon advance. Czy ten śluz może być od tego mleka? Synek ma 3 miesiące i taka kupa pojawiła się ostatnio trzy dni pod rząd potem przerwa i wczoraj znów

Redakcja abcZdrowie

Witam,

śluz w kale, przy braku innych dolegliwości czy objawów choroby, nie jest niczym niepokojącym, pod warunkiem, że nie pojawia się w sposób ciągły. Trudno ocenić, czy w przypadku Pani dziecka można mówić o alergii lub nietolerancji pokarmowej, ponieważ nie wspomina Pani, czym niemowlę jest karmione – czy jest to tylko mleko modyfikowane, czy jest to karmienie mieszane (pokarm matki i mleko modyfikowane). Odsyłam do artykułu: https://parenting.pl/sluz-w-kupce-niemowlaka.

Niemniej, jeżeli sytuacja będzie się powtarzać, warto zwrócić uwagę na karmienie dziecka – być może konieczna będzie zmiana mieszanki mlekozastępczej lub wykluczenie mleka i całego nabiału z Pani diety (jeśli karmi Pani piersią). Na ten temat warto porozmawiać z pediatrą. Proszę również obserwować syna – śluz w stolcu często jest oznaką infekcji lub towarzyszy gorączce albo ząbkowaniu.

Być może przydatny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/czy-kupa-twojego-dziecka-jest-normalna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.