Jak długo po zmianie mleka może pojawiać się krew?

Niemowle 12 tygodni od 4 tygodnia na mm bebilon comfort, po pojawieniu się biegunki i krwi w kale w 11 tygodniu zmiana mleka na bebilon pepti syneo (po kontroli u pediatry). 3 dni podawania mleka i w dalszym ciągu pojawią się krew i śluz, kupki gęściejsze i żółte. Jak długo po zmianie mleka może pojawiać się krew?
KOBIETA, 30 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

krew w kale niemowlęcia po odstawienia karmienia piersią może być dość powszechnym problemem, jednak wymaga skonsultowania się z pediatrą.

Czas, w którym można oczekiwać poprawy po zmianie mleka, może się różnić w zależności od indywidualnych cech i reakcji organizmu niemowlęcia. Niektóre dzieci mogą zauważyć poprawę w ciągu kilku dni, podczas gdy inne mogą potrzebować więcej czasu. Ważne jest, aby obserwować reakcję maluszka i kontynuować współpracę z pediatrą, który będzie w stanie ocenić sytuację.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/karmienie-piersia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.