Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ten opis analizy stolca u niemowlęcia?

Badanie ogólne kalu u 2 miesięcznego dziecka reszta jest nieobecna wypisalam co mnie niepokoi . Leukocyty bardzo liczne Śluz liczny Ph kalu 5,0 Spoistosc płynny ,sluzowaty Syn robi zielone z dużą ilością służy I grutkami kupy
KOBIETA, 22 LAT 7 miesięcy temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

leukocyty w stolcu mogą oznaczać infekcję układu pokarmowego – podobnie zresztą jak śluz, który nie powinien być obecny w kale. On również może świadczyć o infekcji lub alergii/nietolerancji pokarmowej. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-pokarmowa-u-dzieci.

Ph kału oscyluje zazwyczaj pomiędzy 4,6-8,4 – natomiast tzw. kwaśny odczyn, czyli poniżej 6,00, może wskazywać na nietolerancję węglowodanów, choć oczywiście w celu postawienia diagnozy konieczne jest skorelowanie wyników badania kału z dolegliwościami dziecka – w tym wypadku, jak przypuszczam, są to zielone, śluzowate stolce.

Więcej o badaniach kału pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-kalu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy